W Dzień Lasów spacerujmy w Lesie Solnickim!

Lokalne inicjatywy w całej Polsce zapraszają na spacery w lokalnych lasach pod hasłem „WSPÓLNY LAS”.
Nasze wydarzenie odbędzie się na terenie Lasu Solnickiego.
Znacie LAS SOLNICKI?
8 min. samochodem, 20 min. rowerem, 40 min. piechotą (z centrum Białegostoku!)
Kto był kto nie?
Kto był tam z psem, kto na biegówkach?
Kto zna białostockie lasy jak własną kieszeń, a kto chce je poznać?
Czy znacie Solnicki Las czy nie – zapraszamy do jego wnętrza na wyśmienite spacery i muzykę na żywo!
Drodzy Mieszkańcy i Drogie Mieszkanki Białegostoku – przyjdźcie niedzielnie i przyjemnie pospacerować sobie po Solnickim Lesie.
W tym dniu będzie można spotkać tam ciekawe osoby – jeśli chcecie towarzyszyć im w spacerze prosimy o wcześniejszy kontakt e-mailowy.

Spacerowy rozkład

9:00 – 15:00 – Gra leśna – pobierz a najlepiej wydrukuj mapkę -> https://bit.ly/3s7R1yy przejdź trasę wykonując zadania i zbierając leśne ciekawostki, baw się dobrze i wygraj spacer z przewodnikami Izabelą Czajkowską i Andrzejem Tarasewiczem
(w grę będzie można bawić się samodzielnie/rodzinnie, spacerując sobie po lesie)09:00 – „Posłuchaj co głos ptaków niesie – wiosenny spacer po Solnickim Lesie” – spacer z ornitologiem Michałem Kornilukiem (rozpoznawanie ptaków i cały worek ciekawostek o nich!)
liczba miejsc ograniczona / BRAK MIEJSC10:00 – „Shinrin-yoku – kąpiel leśna” – spacer z lekarką, przewodniczką kąpieli leśnych Katarzyną Simonienko z Centrum Terapii Lasem
liczba miejsc ograniczona / BRAK MIEJSC11:30 – Krótkie info dla nas wszystkich i dla prasy – dlaczego warto żeby Las Solnicki został w mieście12:00 i 12:35 – Spacery z behawiorystką psów Aliną Bendiuk – liczba miejsc z pieskami ograniczona!
zapisy: silalasu@gmail.com
(prośba o zabranie smakołyków dla psów i ograniczenie do psów które potrafią współpracować, właściciele psów „trudnych” będą mogli uzyskać specjalistyczną poradę)13.15 – Spacerująca LEŚNA POGRAJKA z Kapelą Batareja
Spacery tematyczne będą rozpoczynały się przy ul. Solnickiej, przy pierwszym wejściu do lasu, ok. 100 m od skrzyżowania z ul. F. Karpińskiego.
Z racji na możliwe problemy z parkowaniem, polecamy zaparkować gdzieś dalej i przyspacerować. 🙂Zachęcamy też do spacerów przez cały dzień. Można dreptać wśród drzew, przytulać się do nich, oddychać świeżym powietrzem, poznawać solnickie ścieżki i zakamarki. ❤Czas na wspólny las dla dobra nas wszystkich!
Przybywajmy!http://solnicki.pl/
https://www.wspolnylas.pl// Wydarzenie nie jest zgromadzeniem publicznym, jest inicjatywą oddolną, a spacery odbywają się w ramach Światowego Dnia Lasów. Przypominamy, że w związku z obowiązującą sytuacją epidemiologiczną i obowiązującymi obostrzeniami i ograniczeniami na terenie lasu należy zachować odstępy minimum 1,5 metra lub założyć maseczkę ochronną.